ورق لاستیکی منجید دار چیست ؟

  ورق لاستیکی منجید دار نوعی ورق می باشد، که برای ساخت آن از نخ کتان یا الیاف استفاده شده است. منجید دار بودن لاستیک باعث بالا رفتن استحکام محصول می شود. به خاطر انعطاف پذیری بالای لاستیک ها باید از استحکام مناسب آن ها مطمئن شد. این اطمینان با استفاده از نخ کتان یا الیاف مصنوعی در ساختار ورق لاستیکی حاصل می شود. این ورق لاستیکی نمونه ای از پرمصرف‌ترین مواد، برای استفاده در صنایع مختلف به حساب می آید. معروف ترین و به صرفه ترین نوع ورق لاستیکی، ورق لاستیکی منجید دار است. این نوع از ورق لاستیکی، مقاومت حرارتی نزدیک به 150 درجه و همچنین انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد. این ویژگی ها موجب شده که ورق منجید دار تبدیل به پر استفاده ترین ورق شود.

بیشتر بدانید: ورق لاستیکی


ورق لاستیکی منجید دار
 

خصوصیات ورق لاستیکی منجید دار

علاوه بر استحکام بالا، ورق لاستیکی منجید دار خصوصیات دیگری هم دارد، که کاربرد آن را در صنایع بالا برده است. این خصوصیات عبارتند از:
 • هدایت کردن و انتقال دادن حرارت پایین.
 • ورق لاستیکی منجید دار عایق الکتریکی است.
 • مقاومت بالا در مقابل اشعه های مضر.
 • مقاومت بالا در مقابل ساییدگی و فرسودگی.
 • کشش بالای لاستیک.
 • مقاومت بالا در برابر پارگی.
 • سختی بالا، میزان سختی این نوع ورق لاستیکی نزدیک به ۶۵ می باشد.
 • انعطاف پذیری بسیار بالا.

 

کاربرد ورق لاستیکی منجید دار

ورق لاستیکی منجید دار کاربردهای زیادی دارد، که باعث بالا رفتن تقاضا برای تولید و فروش آن شده است. بعضی از این کاربرد ها عبارتند از:
 1.  استفاده از ورق لاستیکی منجید دار برای ممانعت از آسیب دیدن در اثر امواج و اشعه های مضر.
 2.  جلوگیری و کاهش لرزش و ارتعاش های تجهیزات صنعتی و ماشین های مختلف مخصوصاً آنهایی که در ساختار خود فنر دارند.
 3.  استفاده از ورق لاستیکی منجید دار به عنوان کف پوش در مکان های لغزنده و لیز. این ورقها به خاطر خصوصیات خاص خود از لیز خوردن جلوگیری می کنند.
 4.  به کارگیری لاستیک منجید دار در لباس های ایمنی.
 5.  ساخت ضربه گیرهای مختلف با استفاده از ورق لاستیکی منجید دار . به خاطر مقاومت بالایی که این ورقها دارند و همچنین انعطاف پذیری بالای آنها، میتوان این ورقها را برای ممانعت از وارد شدن ضربه و فشار به سطح های زیر آنها به کار برد.
 6.  ساخت انواع واشر آب بندی با به کار بردن ورق لاستیکی منجید دار . از واشرها برای پخش کردن فشار وارد شده به خاطر پیچ و مهره ها استفاده می کنند.
 7.  ساختن پروفیل پنجره و همچنین ساخت لاستیک در صنایع خودرو سازی از مهمترین کاربرد های ورق لاستیکی منجید دار می باشند. از این نوع ورق برای عایق بندی کردن درب های خودرو، استفاده می شود و باعث می شود آسیب های زیادی به درب خودرو وارد نشود.
 8.  ورق لاستیکی منجید دار ، در مقابل پارگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. همین خصوصیت باعث شده که از این ورق در مکانها یا وسایلی که فشار و کشش زیادی بر آنها وارد می شود، استفاده کنند.
   

ورقهای لاستیکی منجید دار
 

قیمت ورق های لاستیکی منجید دار

از مهمترین مواد که وجود آنها در ساختار ورق لاستیکی منجید دار ضروری می باشند، کتان و الیاف طبیعی هستند . این ورقها با توجه به وجود کتان و الیاف طبیعی در ساختار خود، با محیط زیست سازگار می باشند. در واقع ورق های لاستیکی منجید دار برای محیط زیست خطرناک نیستند و آسیبی به آن وارد نمی کنند. از مقرون به صرفه ترین نوع ورق های لاستیکی، ورق لاستیکی منجید دار است. این نوع ورقها با نام ورق لاستیکی کتان نیز در بازار شناخته شده هستند، چون برای تقویت این ورق ها در ساختار آنها کتان یا فایبرگلاس و نخ و الیاف مصنوعی به کار رفته است.
 
در تعیین قیمت ورقهای لاستیکی عوامل زیادی دخیل هستند. ابعاد ، جنس ، ویژگی و ضخامت این ورقهای لاستیکی متفاوت می باشند. این تفاوت ‌ها باعث عرضه ورقها با قیمت های متغیر در بازار شده است. کیفیت هم، جزو عواملی است که تأثیر بسیار زیادی در تعیین قیمت ورق لاستیکی منجید دار دارد. نوع استفاده و محل به کار بردن ورق لاستیکی تعیین کننده کیفیت محصول است، به این شیوه به صورت غیر مستقیم روی قیمت آن تأثیر می گذارند. شرکت سازنده و ارائه دهنده محصول هم با توجه به هزینه هایی که انجام داده است، قیمتی برای محصول تعیین می کند. مهم این است بتوانید از مکانی معتبر و با قیمتی مناسب محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید، چون قیمت ها متغیر و عوامل تعیین کننده قیمت هم متغیر می باشند.
 
قالب سازی و تولید کننده ی انواع قطعات لاستیکی : kar-andish.ir
بازدید: 132تاریخ انتشار : 1401/07/02